אודות מסר

מסר, המרכז הארצי לסימולציה רפואית, פועל במרכז הרפואי שיבא משנת 2001. במרכז מתאמנים אנשי צוות רפואיים מישראל וכן מהעולם כולו בפרוצדורות קליניות ובמיומנויות תקשורת תוך שימוש באמצעים של סימולציה רפואית המדמה סביבה רפואית אמיתית. סביבה חווייתית זו, מאפשרת לימוד אפקטיבי, מובנה ובטוח, תוך כדי תיעוד, תחקור ומתן משוב מיידי למתאמנים, ללא סיכון מיותר לחולים. מאז פתיחתו התאמנו במרכז מעל ל-100,000 אנשי מקצוע רפואיים ופארא-רפואיים בפרויקטים שונים.

מיקום: מסר, ממוקם במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, המרכז ‏הגדול ביותר בישראל ומוכר בעולם כולו כמוביל בתחום הרפואה והמחקר ‏הרפואי. המרכז בנוי כבית חולים וירטואלי, המשתרע על פני שטח של כ 2000 מ"ר וכולל חדרים המדמים חדרי מרפאה, אשפוז, מיון, טיפול נמרץ וחדרי ניתוח. בנוסף מצויד המרכז במערכות אודיו-ויזואליות מתקדמות לצורכי תחקור ומשוב. מגוון שיטות הסימולציה הרפואיות המיושמות במרכז כולל שחקנים המגלמים חולים מדומים, בובות ממוחשבות המגיבות לטיפול הניתן להן, מאמני משימה למשימות ממוקדות וסימולאטורים מתקדמים משולבי מציאות מדומה – Virtual Reality‏ להדרכת פרוצדורות פולשניות. אודיטוריום מסר ע"ש אילזה ופרופסור ליאו ציפרקובסקי משמש לאימון קבוצות מהרגיל. האודיטוריום מכיל ציוד טכנולוגי מתקדם ביותר – מצלמות, ‏מקרנים של תלת-מימד, מערכות הצבעה דינאמיות, קישורים אודיו-ויזואליים לחדרי הסימולציה של ‏מסר ולחדרי הניתוח בשיבא.

חזון: החזון של מסר הוא קידום מצוינות בטיפול הקליני, חיזוק וחידוד היבטים של בטיחות בעשייה ושיפור הביצועים של עבודת הצוות הרב מקצועי, כל זאת על ידי יישום רחב היקף של החינוך הרפואי המבוסס על סימולציה. המטרה של מסר היא לשפר מיומנויות קליניות וכישורי תקשורת של נותני שרותי הבריאות, על מנת ליצור תרבות טיפול בטוחה יותר, אתית והומניסטית השמה את המטופל במרכז.

אוכלוסיית יעד: בוגרי בית ספר לרפואה בארץ ובוגרי בית הספר לרפואה בחו"ל אשר עברו את מבחן הרישוי הישראלי ברפואה לקראת סטאג' העומדים בפני תחילת שנת הסטאז'.