אסל"י כחלק מהר"י – הקמת פורום סטאז'רים בהר"י

שלום לכולם,
רצינו לספר לכם קצת על העתיד של אסל״י כחלק מהר״י ועל הסיבות והדרך שהובילו אותנו לבצע את המהלך הזה.

בראש ובראשונה, הר״י נותנים תמיכה ועזרה לאסל״י כבר במשך שנים רבות ללא שום תמורה או דרישה. חלק מאוד גדול מהבעיות של הסטאז׳רים שפונים אלינו נפתרות ונפתרו על ידי או בעזרת הר״י.

לפני 3 חודשים הוחלף יו״ר בהר״י. פרופ׳ חגי ציון, איתו ישבנו במשך מספר שעות נתן לנו את הרושם שדברים הולכים בכיוון חדש בהר״י, שיש לנו פרטנר לעזור ולתמוך בקהילת הסטאז׳רים בישראל. שוחחנו על דרכים לשיפור הרפואה הציבורית בישראל וכיצד הסטאז׳רים משחקים תפקיד מהותי בכך.

יתרה מזאת, התמיכה המקיפה שנותנת לנו הר״י מבחינה משפטית, ארגונית, כלכלית, ייצוג בוועד הפועל (מועצה מדעית), ייצוג בוועד המרכזי של הר״י וייצוג בפורום המתמחים אלו דברים שלא ניתן להשיג בדרך אחרת. בעזרת הר״י נוכל לדחוף את ארגון הסטאז׳רים קדימה ולתת תמיכה לסטאז׳רים שפונים אלינו בצורה טובה ומהירה יותר.

הרבה אנשים פנו אלינו בטענה שיש אלטרנטיבה להר״י, לצערנו אף גוף אחר לא הציע או נתן לנו עזרה או תמיכה עוד מתחילת השיחות על הצטרפות להר״י לפני מעל שנה.
לא קיבלנו הצעה ממשית להצטרפות מגוף אחר פרט להר״י.

רק להבהיר, האינטרס היחידי שלנו הוא שיפור מעמד הסטאז׳ר ודאגה לרווחה, להכשרה ולזכויות הסטאז׳ר. לאחרונה פנו אלינו אנשים שביקשו לקחת חלק בהחלטות שוטפות ובארגון הסטאז׳רים בכללי.

לכן אנחנו שמחים להודיע על הקמת פורום הסטאז׳רים של אסל״י בהר״י. הפורום פתוח לכולם (!). יכולים להיות מספר נציגים מאותו בי״ח או נציגים מבתי חולים שונים, לבחירתכם.
זו הדרך שלכם להשפיע, להכיר את הארגון שלנו מבפנים, להבין כיצד אנו פועלים ולקחת חלק פעיל בעשייה למען הסטאז׳רים.

כל סטאז׳ר שרוצה להגיע מוזמן!
נשמח לראותכם ולשוחח פנים מול פנים באופן אישי על העתיד של אסל״י ועתיד הסטאז׳רים בישראל.
למפגש יגיעו פרופ׳ חגי, יו״ר הר״י וחברי הנהלה להציג את הדרך העתידית המשותפת שלנו ביחד.

מוזמנים כמו תמיד לפנות אלינו בשאלות, הערות והארות דרך המייל האדום [email protected]
מחכים לראותכם,
צוות אסל״י.