יום שני , 25 מרץ 2019

קפלן

סטאז' בבית החולים קפלן

קישור לאתר בית החולים: http://hospitals.clalit.co.il/Hospitals/kaplan/he-il/Pages/HomePage.aspx

 • פרסונל רלוונטי:

אחראית סטאז'רים – שושי גליצקי, 089351902. שושי מרכזת את כל הנושאים הקשורים לסטאז'רים בקפלן: קליטה בבי"ח, תוכנית סטאז' וטיפול בכל בעיה שעולה במהלך הסטאז'. מסייעת רבות ומקפידה על זכויות הסטאז'רים.

אתי לסרי – רכזת פרט ושכר רופאים,  089441536, Ety_L@clalit.org.il . מרכזת את נושא  הקליטה המנהלתית והשכר של הסטאז'רים. רצוי לפנות במייל עקב זמינות טלפונית נמוכה. כמו כן, רצוי ליצור קשר לפחות חודש לפני תחילת הסטאז' כדי לברר מהם המסמכים והבדיקות הנדרשים לקליטה.

 • תנאים סוציאליים –
 • ארוחת צהריים בחדר האוכל
 • חנייה חינם
 • ימי בחירה – עד 2 בשנה
 • ימי הצהרה – עד 2 בשנה
 • חודשי הסטאז'-

חלוקת הסטאז' – החלוקה נקבעת כולה עוד לפני הסטאז'. במהלך יום האוריאנטציה (בד"כ בינואר) מתקיימת הגרלה. כל הסטאז'רים המיועדים להתחיל בשנה הקרובה בונים לעצמם תכנית סטאז' והעדיפות לשיבוץ ניתנת למוגרלים ראשונים (ממש כמו בהגרלת הסטאז' הארצית). הדבר מהווה יתרון לאלו המעוניינים מראש לקבוע אלקטיב במחלקה מבוקשת או לתכנן נסיעה לחו"ל. יחד עם זאת, התוכנית היא גמישה, ברוב המקרים ניתן לערוך שינויים גם לאחר ההגרלה ובמהלך הסטאז'.

 1. פנימית – שלושה חודשים יכולים להעשות בפנימית אחת או להתחלק למס' מחלקות פנימיות.  בקפלן ארבע מחלקות פנימיות. מבצעים 4 תורניות, בתורנות מתפקדים כתורן ב', לפעמים יש גם עוזר רופא. בד"כ לא דורשים יותר מיום שישי אחד בחודש. סדר היום: בד"כ מתחילים ב 8, לקיחת דמים, אח"כ סיבוב או ישיבת בוקר, ביקור רופאים, כתיבת שחרורים וביקור ערב.
  פעילות אקדמית – דיונים קלינים והצגות מקרה, ג'ורנל קלאב אחת לשבוע. באופן כללי, היחס לסטאז'רים באגף הפנימי טוב, סטאז'רים שמתעניינים בתחום יכולים לקבל הוראה ברמה גבוהה.
 2. כירורגיה – חודשיים. בעבר היו קיימות שתי מחלקות, שאוחדו למחלקה אחת עם חלוקה למטופלים "דחופים" ו"אלקטיבים". הסטאז'ר בד"כ ישהה חודש בכל אחת מהן. המחלקה מתאפיינת בעומס רב של עבודה. תפקידו של הסטאז'ר הוא לקיחת בדיקות דם, ונפלונים, קבלות ושחרורים, עבודה מנהלתית כגון תיאום בדיקות והזמנת יעוצים. תורנויות: תלוי במספר הסטאז'רים במחלקה, בד"כ בין 4 ל 6. במחלקה נמצאים מתחמחה צעיר וסטאז'ר ובמיון עוד שני מתמחים ותיקים יותר. התורנויות בד"כ עמוסות וקשות. ימי שישי – בין אחד לשניים. *** מומלץ לא להתחיל את הסטאז' במחלקה זו.
 3. ילדים – חודשיים. חטיבת הילדים מאוד ידידותית לסטאז'רים, הן מבחינת עומס העבודה והן מבחינת היחס מצד המתמחים והבכירים. ישנה הוראה ברמה גבוהה. התורנויות מבוצעות במיון, נחשבות לסבירות מבחינת העומס.
 4. מיון – חודש במיון הפנימי. עבודת הסטאז'ר במיון מתאפיינת בעצמאות רבה. הסטאז'ר מקבל את החולה ובפיקוח של בכיר מחליטים על בדיקות הדמיה וטיפול. שעות העבודה הן 8-16.  מבצעים 4 תורנויות, שיכולות להתבצע רק בימים א' – ד'. בכל יום יכול להשאר סטאז'ר אחד, והסטאז'רים קובעים בינם לבין עצמם את מועדי התורנויות. ימי שישי – עובדים בכל יום שישי ( 8-13) ומקבלים בתמורה יום חופש באמצע השבוע.
 5. טיפול נמרץ והרדמה – מבצעים שבועיים בכל מחלקה. בטפ"נ ישנה רמה גבוהה של הוראה והצוות ידידותי. ניתן וכדאי לנצל את הרוטציה בטפ"נ להתנסות בפרוצדורות, תפעול מכונות הנשמה וטיפול בחולים מורכבים. הרדמה – מבצעים בעיקר אינטובציות. חלק מהבכירים מקיימים הוראה.
  *** את התורנויות מבצעים במחלקה.
 6. חודשי אלקטיב– חודשיים. את שני חודשי האלקטיב ניתן לעשות מחוץ לבית החולים. אין חובה לבצע תורנויות בקפלן במהלך חודשים אלה (בניגוד למקובל בחלק מבתי החולים האחרים).
 • תורנויות נוספות:למעוניינים, ניתן לבצע תורנויות חצי או תורנויות מלאות מעבר למכסה של 4 תורנויות  החובה בחלק מהמחלקות. ניתן לפנות לאחראית על הסטאז'רים לצורך בירור.
 • דו"ח נוכחות: יש לאשר את דו"ח הנוכחות הממוחשב עד ל 5 לחודש העוקב. בכל בעיה ניתן לפנות לאתי ממדור שכר.

כדאי לקרוא גם:

שביתה כללית של ציבור הרופאים בתאריך 11.8.16 יום ה'

לכלל ציבור הסטאז'רים לרפואה שלום רב, ביום חמישי 11/8 הכריזה ההסתדרות הרפואית על שביתה כללית …