יום שני , 25 מרץ 2019
Home > סורוקה

סורוקה

סטא'ז בבית החולים סורוקה

קישור לאתר בית החולים: http://hospitals.clalit.co.il/hospitals/soroka/he-il/Pages/homepage.aspx

קליטה והתחלת הסטא'ז

מזכירת וועדת סטא'ז והתמחות, קרן ממן- הפנים הידידותיות הראשונות שתפגשו בתחילת דרככם כסטאז'רים בסורוקה. קרן אחראית על תהליך הקליטה לסטא'ז, בונה יחד עם הסטאז'ר את תוכנית הסטא'ז. מאוד! נחמדה, מאוד עוזרת, גם בתחילת הדרך ובכל בעיה שמתעוררת בהמשך. ניתן ליצור איתה קשר לפני תחילת הסטא'ז ולהתייעץ עימה. רצוי לתאם מראש טלפונית או במייל.

משרדה נמצא בבניין פנימיות, קומה 6 חדר 603- ועדת התמחות וסטא'ז. זמני פעילות המשרד בימים א'-ה' בשעות 08:00-16:00, טלפון: 08-6403331
מייל KerenM@clalit.org.il

לכל סטאז'ר יש מגירה במשרדה, שם תוכלו למצוא את תוכנית הסטא'ז שלכם וכל מידע אחר שקשור אליכם.

יו"ר ועדת סטא'ז

יו"ר ועדת התמחות וסטא'ז- ד"ר חנה קרימקו מייל: annk@bgu.ac.il
ניתן להשיג את חנה בהתקשרות למשרדה של קרן ממן, וועדת סטא'ז והתמחות.

כוח אדם- קליטה

קרן רביבו- אחראית על כל נושא הקליטה לעבודה. משרדה נמצא בבנין כוח אדם, סמוך למרפאות החוץ, קומה 1- המשרד הראשון מימין.

ימי קבלת קהל- ימים  א,ב,ה בין השעות 8:00-16:00. ימי ב,ד אין קבלת קהל, כמו כן גם אין מענה טלפוני. טלפון 08-6244410 מיילkerenre@clalit.org.il. רצוי לתאם איתה מראש.

בפגישה הראשונה עם קרן תקבלו את כל  טפסי הטיולים. אפשר לסיים את כל הטיול בכמה שעות פרט להוצאת כרטיס עובד וחיסונים.

כרטיס עובד- תקבלו כשבועיים לאחר תחילת העבודה, בזמן הזה תאלצו להסתדר בלי כרטיס. מה שזה אומר שיש לתאם כניסה לחדר אוכל מול קרן (שתעביר את שמכם לאחראי חדר אוכל). מדים תבקשו מסטאז'רים אחרים שיוציאו לכם מהמכונה, תמיד יש כאלה ששמחים לעזור.שבועיים זה לא נורא, לפעמים מקבלים את הכרטיס מוקדם יותר.

בריאות העובד- מורכב משני שלבים: 1- ביקור אצל רופא תעסוקתי במרפאה בב"ש בלבד. 2- ביקור אצל איילין, אחות אחראית על בריאות העובד בסורוקה.פרטים על כך תקבלו מקרן עם רשימה מסודרת כולל שעות הקבלה העשויות להשתנות מעת לעת.

חשוב לציין! חובה לסיים את כל התהליך הזה לפני! תחילת הסטא'ז כולל חיסונים ומנטו כך שחשוב מאוד שתגיעו לבצע את הקליטה, במידת האפשר, כחודש לפני מועד המתוכנן לתחילת הסטא'ז. אחרת, ייתכן ותעוכבו לצורך השלמת ביצוע החיסונים. מאוד קפדנים בעניין הזה.

ענייני שכר- רופאים

יפה קמקר- באותו משרד בו יושבת קרן רביבו, נמצאת גם יפה. היא אחראית על נושא שכר רופאים. כל שאלה שקשורה לתלוש משכורת, ימי מחלה, חופשה וכו'. יפה תמיד נורא עסוקה, במיוחד בימים שלפני ואחרי קבלת  המשכורות (ה-5 לכל חודש). לכן רצוי להגיע למשרדה ולתאם מועד לפגישה באופן אישי.
חשוב לציין כי למרות שלפעמים קצת קשה להשיג אותה, אם מגיעים אליה בזמן מתאים תוכלו לשבת איתה ולבקש הסבר על כל מה שלא ברור בענייני השכר האישיים שלכם.

ימי קבלת קהל- ימים א,ב,ה שעות 08:00-14:00. ימי ב,ד אין קבלת קהל כמו כן גם אין מענה טלפוני. טלפון: 086400847 מיילYaffakr@clalit.org.il

החתמת כרטיס ודו"ח חודשי

הרופאים בסורוקה עובדים ע"פ שעון נוכחות, ויש להחתים כרטיס. ניתן לעשות זאת במספר צורות: 1- העברת כרטיס. ישנן מכונות מפוזרות בבית החולים.
2- מהסלולרי – *006 או אפליקציה.
להפעלת הדיווח הטלפוני בשירותי כללית, יש להתקשר לשירות לקוחות המוקד לטלפון 052-999-9990. הם מאשרים אותנו מול משאבי אנוש בסורוקה ורק לאחר מכן ניתן להשתמש באפליקציה/דווח טלפוני.

בתחילת כל חודש עליכם להוציא תדפיס שעות עבור החודש הקודם. ניתן להדפיס דרך המחשב, מאתר הכללית עם קוד הגישה האישי שלכם או לקבלו ממשרדה של יפה. במידה ויש טעויות או שכחתם להעביר כרטיס / לא נקלטה תורנות וכו' יש למלא בכתב יד
את הטופס יש להחתים אצל מנהל המחלקה לאותו החודש, לחתום בעצמכם ולהחזיר באופן אישי למשרדה של יפה, עד 5 לחודש.
רצוי לצלם את הדו"ח שיהיה לכם העתק ומעקב אחר שעות העבודה.

תנאים סוציאליים

אוכל: חדר האוכל פתוח בכל ימות השבוע. ימים א-ה' בין השעות 12:00-14:30 ובימים ו, שבת 12:00-14:00. בסופ"ש רצוי להגיע מוקדם יותר כי מפנים את האוכל לפעמים קצת לפני שעת הסגירה. עלות ארוחת הצהריים באמצעות העברת כרטיס עובד 1 ₪.

ארוחה בתורנות –בשעה 21:00 מחלקים כריך + מנה חמה ומרק משקית בחדר אוכל. בד"כ יש בחירה בין כריך חלבי/בשרי. כדאי להגיע בזמן כי ברגע שנגמרים הכריכים הם סוגרים, ובהחלט יש מצב שתישארו בלי אוכל להמשך התורנות. במחלקות ניתן למצוא גבינה או משהו קל אחר למרוח על לחם אך במיון זה לא קיים, כך שיש לקחת  את זה בחשבון.

ספרייה רפואית: לרשות הסטאז'רים קיימת ספריה רפואית בתוך בית החולים.
שעות פתיחה: ימים א'-ה': 8:30-18:45, דלפק שירותי קהל 8:30-16:30
עמדת השאלה עצמיתבכל שעות פעילות הספרייה
לאחרונה אושר קוד גישה אישי לכל סטאז'ר למחשבים שבספרייה, אותו מקבלים מקרן ממן, וועדת הסטא'ז.

הספרייה מאוד יעילה, אין הגבלה על כמות הספרים שניתן להשאיל וכמובן ניתן למצוא את כל כתבי העת הרפואיים המעודכנים.

מדים : כל סטאז'ר זכאי להשאיל 4 פריטים הכוללים מדים אפורים וחלוקים. ההחלפה מתבצעת במכונות ברחבי בית החולים או ממחסן בגדים הממוקם ליד בית ספר רקאנטי.

חניה: יש להסדיר מול מחלקת בטחון אישור כניסה לרכב. יש לציין כי הרכב צריך להיות בבעלות העובד, במידה וזה לא כך יש לצרף אישור בהתאם לבקשת מחלקת בטחון.

יום עיון חודשי לסטאז'ר

אחת לחודש, בד"כ בימי חמישי, מתקיים "יום סטאז'ר". כל חודש חטיבה מסוימת מארחת את הסטאז'רים ובנוסף לתכנים לימודיים מסבירים על מסלולי ההתמחות בחטיבה. ימים אלה עוברים ברוח קלה, יש כיבוד קל, כיף מאוד!
אין ימי ספרייה.

חודשי הסטאז'

מיון- חודש מיון. בגדול חדר המיון בסורוקה מחולק למיון פנימי ומיון כירורגי (במיון הכירורגי נכלל גם המיון האורטופדי, אם כי בנפרד).
חודש המיון מחולק לשתיים- שבועיים במיון הפנימי, שבועיים במיון הכירורגי (בשבועיים של המיון הכירורגי אפשר לעבוד גם במיון האורטופדי, אך בתאום עם רופא האחראי והסטא'רים הנוספים באותו הסבב). ביום הראשון שתגיעו יחלקו אתכם באופן שרירותי, זה לא ממש משנה היכן מתחילים.

תורנויות מתבצעות במיון הפנימי וכירורגי. לא בהכרח לפי הסדר שבו תתחילו לעבוד בשעות הבוקר. כלומר ייתכן כי תתחילו לעבוד שבועיים במיון הכירורגי ותבצעו תורנות במיון הפנימי או תתבקשו להגיע למיון הפנימי ביום שישי בבוקר. בד"כ מסתדרים הסטאז'רים בינם לבין עצמם לגבי חלוקת ימי שישי בוקר. בכל יום שישי בוקר צריכים להיות 2 סטאז'רים במיון הפנימי וסטאז'ר אחד במיון הכירורגי, כך שיוצא בד"כ במהלך חודש זה לעבוד 2 ימי שישי.

תורנויות מיון פנימי- נקבעים בלוח התורנויות בחטיבה הפנימית. יש לשלוח את הבקשות למתמחים האחראיים בחטיבה הפנימית עד 15 לחודש הקודם לביצוע התורנויות. (צי'ף רזידנטים מתחלפים מדי פעם כך שיש להתעדכן אצל קרן ממן). אם לא תשלחו בזמן- ישבצו אתכם באקראי, ותגלו זאת רק ביום הראשון להגעתכם למחלקה.

תורנויות מיון כירורגי- יש להשתבץ באופן עצמאי על גבי הלוח התלוי בחדרה של מזכירתו של מנהל המיון ד"ר כרמי, שמה חנה לנקרי. יש להגיע פיזית למשרדה, לרשום שם, מספר עובד וטלפון ולעדכנה על כך. כל תורנות צריכה להיות מתואמת איתה (גם שינויים כמובן) אחרת לא תקבלו תשלום על התורנות. משרדה בקומת קרקע בכניסה הראשית למיון. טלפון 08-6400345 בימים א-ה' בין השעות 08:00-15:00.

פנימית- שלושה חודשים. ניתן לחלק אותם בין שתי מחלקות פנימיות, חודש וחודשיים. את התורנויות מבצעים במיון הפנימי. לקראת החודש הראשון שלכם בפנימית, יש לשלוח בקשות לתורנויות, לפי אותה מתכונת שמצוינת במיון הפנימי. אחרת, ישבצו אתכם כפי שנוח להם, ותגלו זאת רק ביום ראשון להגעתכם למחלקה.

את החלוקה למחלקות הפנימיות מבצעת ריטה, המזכירה של החטיבה הפנימית, בד"כ כחודש לפני הזמן המיועד להתחלת הסבב. טלפון: 08-6403419.
כל חודש החטיבה הפנימית מקיימת מפגש עם הסטאז'רים החדשים במחלקות הפנימיות עם הציף רזידנטים.

לאחר תקופה מסוימת במחלקות הפנימיות (אין תקופה ברורה בד"כ זה לפחות אחרי חודש), מנהל המחלקה יכול לבקש מסטאז'ר לבצע תורנות מחלקה, בנוסף לתורנויות חובה במיון. חשוב לציין כי הנהלת בית החולים סורוקה תומכת בעניין, אך אם אין הסטאז'ר מעוניין או שיאמר במפורש כי אינו מרגיש מספיק בטוח לעשות תורנות מחלקה לבד- לא כופים על הסטאז'ר לעשות זאת. כך שאם אתם לא מוכנים- תגידו זאת, ולא יחייבו אתכם.

רצוי שכאשר בכל זאת, מצב כזה קורה ואתם תורני א' במחלקה, תדברו עם המתמחה שנמצא מחלקה לידכם, תיידעו אותו על המצאתכם לבד במחלקה בכדי שיידע שעליו יהיה לעזור בעת הצורך. ניתן גם להתקשר למיון- כאשר במיון תמיד יש "ראשון מיון" שאחראי לאותה משמרת- ותיידעו אותו (לעיתים ניתן לווסת את אשפוז החולים למחלקות השונות ואל תהססו לבקש מידע ברור על כל חולה שעולה דרכו אליכם למחלקה).
כמו כן, בכל תורנות החל מהשעה 16:00 יש פנימאי בכיר נייד, שיכול גם להגיע פיזית אליכם למחלקה. ניתן להתייעץ גם איתו בכל עת.

בנוסף, חשוב לציין כי ברוב המחלקות הכונן מגיע בשעות הערב לביקור וניתן להיעזר בו בכל עת גם טלפונית ואל תחששו לעשות זאת, גם אם זה אומר לצלצל אליו כל חצי שעה. תפקידו לסייע ולהגיע למחלקה באופן אישי ולעזור לכם בכל דבר! גם דבר פשוט, כביכול, כמו הרכבת עירוי שלא הצלחתם.

"תורנות חצי" בין השעות 16:00-23:00 בתאום עם המחלקה הרצויה. משלמים על זה שווה ערך של יומיים עבודה.

ימי שישי בפנימיות-  מבצעים לפי הצורך של המחלקה. יכול להיות גם 3-4 ימי שישי בחודש. תוודאו שמשלמים לכם שעות נוספות על ימי שישי שמעבר ל-13 הקבועים בהסכם שנכללים במשכורת בסיס.

כירורגיה– חודשיים. 4 תורנויות מחלקה. ישנן 2 מחלקות כירורגיות בסורוקה. כל חודש מחולק באופן כזה שבכל יום, מחלקה אחרת מקבלת חולים חדשים מהמיון. לדוגמא כירורגית א' בחודש X תקבל חולים מהמיון בכל יום זוגי של החודש (תורנות פתוחה)   ובימים הלא זוגיים- אין קבלות חדשות למחלקה א' (תורנות סגורה, לא מתקבלים גם חולים חוזרים בד"כ, ייתכן כי מנהל המחלקה או הכונן יאשר באופן חריג קבלת חולה, אך זה לא קורה הרבה).
בימי הקבלה, התורנים במיון הכירורגי הינם מתמחים מאותה מחלקה.
באופן (לא) מפתיע סטאזר'ים לרוב עושים תורנויות בימים של הקבלות (תורנות פתוחה). בתורנות כזו ישנו כונן טראומה מהמחלקה- והוא נמצא בפועל בבי"ח ועובד איתכם אך מצבע גם את כל ניתוחי החירום של בית החולים, כך שרוב הזמן הוא לא נמצא במחלקה ואתם לבד. כמובן שזה תלוי גם כמה ניתוחי חירום יש באותו יום.
לעיתים ייתכן כי תבצעו תורנות סגורה, ללא קבלות אך במקרה הזה, הכונן לא נמצא במחלקה אלא מגיע כשצריך, או לביקור בשעות הערב. מה שזה אומר שאתם אחראים לעבודה השוטפת של המחלקה.
לעיתים מבצעים תורנות 2 סטאז'רים יחד (בד"כ רק כאשר מדובר ביום קבלה) ואז מאחר ומתמחה מאותה מחלקה (בנוסף לכונן טראומה שאחראי לניתוחים) יושב למטה במיון הכירורגי, יכולים לבקש מכם לרדת ולעזור.

אם הייתם בחודש מיון לפני הגעתכם לכירורגיה- ישנה אפשרות לבצע תורנויות "אקסטרה" במיון הכירורגי. (ע"פ הנוהל של קביעת התורנות במיון הכירורגי אצל חנה, מזכירתו של ד"ר כרמי). בד"כ אין בעיה מבחינת המחלקה לקחת יום חופש לאחר תורנות כזו, אך כמובן שיש לקבל אישור על כך ולתאם מראש עם הרופא האחראי וסטאז'רים של המחלקה.

ילדים- חודשיים. 4 תורנויות במיון ילדים. חודש במחלקה ועוד חודש שיכול להיות באשפוז יום, מיון ילדים.
ישנו אחראי מתמחים, צי'ף רזידנט בחטיבת הילדים, וכן סטאז'ר אחראי אליו שולחים את הבקשות לתורנויות. (זה משתנה מדי פעם, אך ברגע שתהיו בתפוצת מיילים לא תפספסו את זה). הסטאז'ר האחראי הוא זה שמוציא מייל בתפוצה לכל הסטאז'רים ומבקש לשלוח את הבקשות עד ה-10 לחודש.
מי שאחראי בסופו של דבר על בניית לוח התורנויות וכן על שיבוץ הסטאז'רים בין המחלקות הוא המתמחה האחראי. לגבי החלוקה בתוך החטיבה, בד"כ מבצעים הגרלה כך שגם אם מבקשים להיות במחלקה מסוימת זה לא תמיד יוצא כך בסוף.

חודש הרדמה וטיפול נמרץ שבועיים הרדמה- נוכחות בישיבות בוקר של חטיבת ההרדמה ותרגול אינטובציות. נושא שמנהל המחלקה מקפיד עליו הוא הצגת ג'ורנל קלאב באחת מהישיבות הבוקר.
שבועיים טיפול נמרץ כללי- אפשר להצטרף לפעולות הנעשות ביחידה או במחלקות אחרות בבית החולים ולהצטרף לייעוצים של רופאי טיפול נמרץ.

חודשי האלקטיב

ניתן לבצע אלקטיב בכל מחלקה בארץ אך יש להודיע לוועדת התמחות וסטא'ז כחודשיים לפני המועד המתוכנן לביצוע האלקטיב. יש להשיג אישור כתוב מהמחלקה הרצויה שהם מוכנים לקבל את הסטאז'ר לסבב ואת האישור יש למסור לקרן ממן.
חודש אחד לא מצריך אישורים מיוחדים אך במידה וברצונכם לבצע חודשיים מחוץ לסורוקה יש לבקש מבעוד מועד אישור מיוחד מסגנית מנהלת שאחראית לענייני כוח אדם רפואי בסורוקה, ד"ר ניצה נוימן (דרך קרן ממן).
באלקטיב שמתבצע בבי"ח שהוא לא שייך לכללית יש למלא דף נוכחות ידני (ניתן לקבל טופס אצל קרן ממן או יפה קמקר ממשאבי אנוש) ולהחתים את מנהל המחלקה בסיום הסבב. את הטופס יש להחזיר באופן אישי ליפה ממשאבי אנוש על מנת לקבל משכורת בהתאם. בבתי חולים של הכללית יש אפשרות להחתים שעון נוכחות באמצעות הכרטיס אך יש לוודא שזה עובד, בכל מקרה רצוי למלא גם דו"ח ידני.
תורנויות בזמן האלקטיב- במידה והמחלקה מאפשרת לבצע 4 תורנויות, אין צורך להשלים תורנויות בסורוקה. ככלל, בכל מחלקה ניתן לבצע תורנויות, אך במידה ומסיבה כלשהי לא בוצעו 4 תורניות יש להשלים את התורנויות בחודשים שלפני או אחרי במחלקות פנימית או ילדים בתיאום עם צי'ף רזידנט הרלוונטי.
התורנויות משולמות ע"י סורוקה. לא משלמים על שעות נוספות וימי שישי בתקופה זו.

מידע נוסף על הסטא'ז ניתן למצוא באתר אסל"י בהמלצות כלליות

בהצלחה!

כתיבת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.