יום שני , 25 מרץ 2019
Home > בתי חולים דף הבית > מרכז רפואי רבין -בית החולים בילינסון ובית החולים השרון

מרכז רפואי רבין -בית החולים בילינסון ובית החולים השרון

מרכז רפואי רבין: פרטי סטאז' בבית החולים בילינסון

בית חולים שלישוני בבעלות שירותי בריאות כללית.
אחראית סטאז'רים: יולי סטניסלבסקי, מרכזת תוכנית הסטאז' במרכז רפואי רבין ובבי"ח בילינסון.
טלפון: 03-9377639, אי מייל: YolyS@clalit.org.il
אתר הסטאז באתר האינטרנט של בית החולים:
http://hospitals.clalit.co.il/Hospitals/Rabin/he-il/Pages/homepage.aspx
תנאי העסקה: מחלקות מחוץ לבית החולים – ניתן לבצע את חודשי האלקטיב מחוץ לבית החולים, כולל בבי"ח אוניברסיטאי בחו"ל באישור משרד הבריאות.
הרדמה וטיפול נמרץ – ניתן לבצע את חודש ההרדמה וטיפול נמרץ בבית החולים ומחוצה לו. לסטאז'רים מבית חולים אחר – ניתן לבצע את חודש ההרדמה כאלקטיב בבית החולים. ניתן גם במקום טיפול נמרץ כללי לבצע טיפול נמרץ ילדים, קרדיולוגי, פגיה, כירורגי. יש הגבלה של 3-5 סטאז'רים בחודש.
מועד התחלת הסטאז' ושבוע העבודה – בסוף ינואר מתקיים יום אוריינטציה לסטאז'רים החדשים בו מוצג בית החולים ונהלי העבודה בו, מתקיימת שיחה עם נציג הסטאז'רים לגבי הסטאז', תורנויות וכד'. כל הסטאז'רים מבצעים את חודשי החובה בילדים בבית החולים שניידר. ניתן לשנות את מועד התחלת הסטאז' באישור משרד הבריאות ואחראי הסטאז'רים של שירותי בריאות כללית. קיימת גמישות גם בבחירת סדר המחלקות ומחלקות ספציפיות בתוך בית החולים.
ימי עבודה ושעות עבודה בשבוע – עובדים 5 או 6 ימי עבודה בשבוע, בתלות במחלקה. יש מחלקות בהן עובדים רק בחלק מימי השישי. שעות העבודה בימי חול הן מ- 8:00 עד 16:00

תורנויות:
התורנות באמצע השבוע מתחילה ב 16:00- עד 8:00 ביום שלמחרת.
ביום שישי התורנויות מתחילות בשעה 13:00 ועד לשעה 8:00 למחרת.
ביום שבת התורנויות מתחילות משעה 8:00 ועד לשעה 8:00 ביום ראשון.

הסטאז'רים חייבים בארבע תורנויות חובה בחודש. התורנויות תתבצענה במיון או במחלקה, כאשר עדיפות ראשונה תינתן לתורנויות שיבוצעו במיון פנימי, במחלקות לכירורגיה כללית ובמיון ילדים – שניידר, ובעדיפות שנייה יבוצעו במחלקה בה הסטאז'ר נמצא. סטאז'ר מחויב בתורנות שישי או שבת אחת בחודש. סטאז'ר יכול לבצע תורנות שנייה במחלקות פנימיות, במחלקות הנשים ובמיון האורתופדי והכירורגי. תורנות זו היא עד השעה 23:00 ונחשבת כחצי תורנות בלבד. ניתן לבצע עד ארבע תורנויות חצי בחודש, ורק לאחר מספר חודשי סטאז'. ניתן לעשות תורנויות נוספות במיון, בהמטו-אונקולוגיה או בטיפול נמרץ לב.
שכר התורנויות משולם לפי מפתח – מיון בימי חול = 4 ימי עבודה, תורנות שישי = 4.5 ימי עבודה, תורנות שבת = 6 ימי עבודה. על כל תורנות מעל ארבע בחודש משלמים לפי: חול = 5 ימי עבודה, שישי = 6 ימי עבודה, שבת = 7.5 ימי עבודה.
תנאים סוציאליים:
מענקים, בונוסים ומלגות – מענק מחקר בגובה 4000 ש"ח עבור ביצוע עבודת מחקר במהלך הסטאז'. פרס סטאז'ר מצטיין בשנה.
תוכנית חונכות – כוללת מחקר והכוונה לאורך הסטאז' ע"י רופא בכיר לכל המעוניין. פרטים באתר האינטרנט של בית החולים.
החזרי נסיעות והסעות – מקבלים החזרי נסיעה על פי כתובת המגורים עד תקרה של 1073 ש"ח.
מגורי סגל – לא קיימים מגורי סגל.
תנאים נוספים – חניה חינם, ארוחת צהריים במחיר נמוך מ 1- ש"ח, ארוחת ערב חינם בתורנות, 18 ש"ח השתתפות חודשי בתשלום טלפון. סטאז'ר המעוניין בכך יוכל לקבל ביפר ליחידת הטראומה. ישנם 6 ימי עיון מלאים בממוצעבשנה, ולפחות 6 הרצאות העשרה.

מרכז רפואי רבין: פרטי סטאז' בבית חולים השרון:

אחראית סטאז'רים בבית החולים:

ד"ר פזית קנטר, רופאה בכירה במחלקה פנימית ב'. מומלץ להיפגש עימה לפני תחילת הסטאז' בכדי לסגור את המתווה הכללי של הסטאז'. מייל – pazitk@clalit.org.il, טלפון – 050-4065946. המשרד שלה נמצא במחלקה פנימית ב'.

אחראית בכח אדם:

רובין דרוקר. מייל –  .robyndr@clalit.org.il טלפון – 03-9372727. מאוד עוזרת. אליה מביאים אישורי מחלה, אישורי מילואים. חשוב לעקוב אחר תלוש השכר וחישוב השעות. לעיתים יש בעיות ולא מקבלים את הסכומים הנכונים. לרובין ניתן לפנות בבקשה לתקן זאת. היא יכולה לעזור גם אם יש בעיה ברישום התורניות כמון: טעות בהקלדה של תורנות חול/שישי/שבת, תורנות חצי תורנות חסרה.

שירן, מדור כוח אדם. תסייע לכם ברישום הנוכחות. ניתן לפנות אליה בכל שאלה.

אתר בית החולים:

http://hospitals.clalit.co.il/Hospitals/Rabin/he-il/Pages/homepage.aspx

מספר הערות חשובות:

תוכנית החלוקה למחלקות השונות אינה נקבעת במלואה עם התחלת השנה אלא נבנית במהלך השנה. כל סטאז'ר יציין את העדיפויות שלו לפי סדר חשיבות, בגיליון המיועד בתחילת הסטאז'. לעיתים קיימים אילוצים של המערכת ולעיתים תכוניתכם משתנה ויש צורך בשינוי. יש התחשבות גדולה בבקשות שלכם, אך צריך לזכור שצורכי המערכת לעיתים קובעים את השיבוץ. לרוב נקבע השיבוץ הסופי כ – 15 יום לפני תחילת הסבב המיועד.

לפני התחלת מחלקה חדשה רצוי להיפגש עם מנהל המחלקה לפגישת היכרות. בכל מחלקה יש רופא אחראי על תוכנית התורנויות ואתו יש לברר מועדים של תורנויות במחלקה בה אתם שוהים. במידה ויש בקשות מיוחדות מומלץ לפנות לאחראי לפני ה – 20 לחודש טרם הסבב.

תורניות החובה (4 מידי חודש) במהלך החודשים ב: פנימית, מיון, טיפול נמרץ והרדמה ו – 2 תורנויות בחודש במהלך הסבב בילדים והאלקטיב מתבצעות במסגרת מיון פנימי. אם הייתם לפני כן במחלקה פנימית מסוימת ניתן לבקש לבצע עימם את התורנויות. אם לא, יש לפנות לד"ר ברגמן (סגן מנהל מחלקה של פנימית ג') לצורך שיבוץ לתורנויות בזמנים אלו. טלפון – 0504065954.

בחדר מיון בבית חולים השרון, בשעות התורנות (16:00-08:00 למחרת), נמצאים צוותי מחלקות – צוות מאחת המחלקות הפנימיות וצוות מאחת המחלקות הכירורגיות (כל יום מחלקה פנימית אחרת על פי סבב). כאשר יש שני סטאז'רים בתורנות לרוב מחלקים את הלילה מ – 00:00 – 04:00 ומ – 04:00 – 08:00 באיוש המיון. בסבב בכירורגיה מבצעים את תורנויות החובה בימים בהם המחלקה מבצעת תורנות מיון. בזמן התורנות במחלקה הכירורגית הסטאז'ר לרוב מאייש את המחלקה ולא את חדר המיון.

הסבב בילדים מתבצע בבית החולים שניידר. חלוקת התורנויות במיון ילדים נקבעות ע"י סטאז'ר אחראי בבית החולים בלינסון. כשלושה שבועות טרם תחילת הסבב בילדים יש ליצור קשר עם האחראי בכדי לתאם תורנויות. שיבוץ למחלקות השונות בשניידר מתבצע לרוב באופן רנדומלי ואין הרבה אפשרות להשפעה.

ברוב המחלקות נדרשת נוכחות של סטאז'ר בימי שישי. באם שובץ לאותו סבב סטאז'ר יחיד לאותה מחלקה (קורה לעיתים), עליו להגיע בכל ימי השישי של אותו הסבב. מכיוון ששבוע העבודה הינו 5 ימים מ – 08:00 – 16:00 בפנימית ו – 07:00 – 15:00 בכירורגיה, שעות העבודה של יום שישי נחשבות כשעות נוספות.

במהלך השנה מתקיימים כ – 6 ימי עיון: 2 בבית חולים השרון ו – 4 בבלינסון. בנוסף אחת לחודש מתקיימת הרצאת העשרה. לימים אלו יש נוכחות חובה.

מהות העבודה:

פנימית – כוללת בעיקר קבלות, דמים והשתתפות פעילה בביקורי הבוקר.

כירורגיה – כוללת בעיקר קבלות, דמים בבוקר ושוטף במחלקה. בנוסף, הסטאז'ר מאייש ובעצם אחראי על מרפאת טרום ניתוח. המרפאה פועלת 3 ימים בשבוע.

מיון – מיון פנימי בעיקר, לעיתים הכירורגים והאורתופדים מבקשים עזרה עם דמים. לרוב הסטאז'ר עושה את העיבוד הראשוני של החולה ומציג לבכיר. ניתן לעשות סבב במיון לאחר סיום של חודשיים מינימום בפנימית.

חודש חופש – מי שרוצה, ניתן לעשות בחודש החופש תורנויות וכך להרוויח מעבר לשכר בסיס.

מידע חשוב:

ימי חופש חלופיים – מגיעים על כל:

1. תורנות ביום שישי.

2. תורנות ביום שבת + עבודה בבוקר יום שישי שקדם לתורנות שבת.

3. תורנות ביום חמישי + תורנות ביום שבת לאחר מכן.

יום החופש החלופי יכול להלקח (בתאום עם המחלקה כמובן) בכל יום, בשבוע שקדם לתורנות או בשבוע שלאחריה.

ימי מחלה/מילואים – עד 30 בשנה.

ימי הצהרה –  עד 5 בשנה.

ימי בחירה ­– 2 בשנה וע"פ הנחיות ההנהלה הראשית של קופת חולים כללית, שמפורסמות באתר של אגף כוח אדם.

כדאי לקרוא גם:

שביתה כללית של ציבור הרופאים בתאריך 11.8.16 יום ה'

לכלל ציבור הסטאז'רים לרפואה שלום רב, ביום חמישי 11/8 הכריזה ההסתדרות הרפואית על שביתה כללית …