יום שני , 25 מרץ 2019
Home > סטאז' שלבים ראשי > הטבות לסטאז'רים ברפואה והמלצות כלליות לסטאז'

הטבות לסטאז'רים ברפואה והמלצות כלליות לסטאז'

1. לידיעת כלל ציבור הסטאז'רים ברפואה בישראל, אנו בארגון אסל"י, פועלים להטבות ארגוניות בבנק מזרחי ובבנק לאומי:

חברי ארגון הסטאז'רים לרפואה בישראל יכולים ליהנות מהטבות אטרקטיביות וייחודיות בבנק לאומי. כל הפרטים נמצאים בקישור הבא:

http://bit.ly/1NZvi45

לפרטים נוספים פנו לבנק לאומי בטלפון 5522*

אסלי בנק לאומי

מצורף בזאת (בקישור) הטבות של בנק מזרחי לציבור הסטאז'רים. ההסכם נותן הטבות בדמי ניהול חשבון, הלוואות, ניירות ערך, משכנתאות והטבות בכרטיס אשראי. לפרטים ניתן לפנות לכל סניף מזרחי או *8860.

http://bit.ly/1MuUcYv

12227741_1517795121847117_5713822026620348443_n

ההטבה תינתן אך ורק לסטאז'רים המציגים תעודת עובד שרשום על גביה "סטאז'ר", אישור העסקה כי הינך סטאז'ר מבית החולים או אישור משרד הבריאות בשנה האחרונה על התחלת הסטאז'. אנא הפיצו/שתפו מידע זה בקרב הסטאז'רים. *עמותת אסל"י אינה פועלת בשם הבנק והבנק אינו אחראי לפעולת עמותת אסל"י*.

2. הצטרפות למועדון "יחד" – מועדון לצרכנות לרופאים בע"מ:

סטאז'רים יקרים! אנו בארגון אסל"י שמחים להודיע לכם על אפשרותכם להצטרף ולהנות מהטבות והנחות שמעניק מועדון "יחד" אשר בבעלות ההסתדרות הרפואית. הצירוף למועדון מותנה בחברות בהסתדרות הרפואית . תוכלו  להנות מהמבצעים וההטבות שהמועדון מעניק על ידי שיוך כרטיס האשראי שברשותכם למועדון  "יחד" , ביצוע השיוך בפנייה טלפונית למועדון – 03-6138406מועדון "יחד" מציע לעמיתיו, לאורך כל השנה, מגוון רחב של שירותים בתחומים אלה:

1.  בתי עסק – הנחות באלפי בתי עסק מכלל ענפי הצריכה הפרטית והעסקית. הנחות אלה יינתנו לרוב במעמד חיוב חשבון העמית.
2. תיירות – המועדון מציע לעמיתיו, מבחר טיולים מאורגנים ונופשים בארץ ובחו"ל.  ההצעות הן ייחודיות לעמיתים וניתנות בתנאי תשלום נוחים.
3. תרבות ופנאי – לרשותך באתר המועדון מערכת הזמנות אינטרנטית נוחה ובנגישות גבוהה להזמנת כרטיסים למיטב הצגות ומופעים, פארקים ואתרים, שוברי ספא, אוכל ופינוקים, אירוח ולינה, קולנוע וסרטים ,קורסים וסדנאות.  מערכת זו מציעה אלפי אפשרויות במחיר אטרקטיבי. (קוד כניסה לפורטל 9960600).
4. ביטוח אלמנטארי – "איילון" חברה לביטוח מציעה לעמיתים תכניות ביטוח מקיפות וייחודיות לביטוח הרכב, הדירה ונסיעות לחו"ל במחירים מיוחדים .
5. מבצעי רכב – מבצעים תקופתיים ואטרקטיביים עם יבואני הרכב המובילים בארץ.

6. מבצעי נדל"ן –  מבצעי רכישה של דירות במגוון רחב מתקיימים מעת לעת עם חברות הבנייה המובילות  בשוק הנדל"ן.

בכל ההטבות, המבצעים וההנחות ניתן להתעדכן באתר המועדון:  www.yahadclub.co.il
לפרטים והנחות של מועדון יחד ניתן לצפות בקישור הבא: http://www.ima.org.il/yahad/
ניתן גם לעקוב אחר מועדון יחד בפייסבוק: https://www.facebook.com/yahadclub

מועדון "יחד" עומד לשרותכם בכל שאלה ובקשה.
ימים ושעות פעילות המועדון:
א' – ה' בין השעות 8:00 – 17:00
טלפון – 03-6138406
פקס – 03-6121086
מייל –  info@yahadclub.co.il

להורדה כקובץ ניתן ללחוץ בקישור הבא -> מועדון יחד – סטאז'רים

 המלצות כלליות לסטאז ברפואה:

 • קראו היטב את פנקס הסטא'ז.
 • ע"פ הסכם הרופאים, החל גם על הסטאז'רים, מגיע יום מנוחה שבועי בנוסף ליום שלאחר התורנות במקרים הבאים: 1- תורנות שישי, 2- עבודה ביום שישי + תורנות בשבת, 3- תורנות בחמישי +שבת.
 • יש לתאם עם המחלקה מתי יש אפשרות לקחת את יום המנוחה השבועי. זה עשוי להשתנות בין בתי החולים, אך ברוב בתי החולים מגבילים את זה לשבוע ימים שלפני או אחרי יום התורנות.
 • ימי הצהרה- 2 בשנה. שווה ערך ליום חופש, צריך רק להצהיר עליהם במשאבי אנוש.
 • ימי בחירה- ערבי חג וימי צום, שאינם שבתונים. עד 2 בשנה יש לתאם מראש עם מחלקת משאבי אנוש בכל בית חולים.
 • 26 ימי חופשה- ניתן בצורה מרוכזת כחודש חופש.
 • ימי מחלה- חישוב יום מחלה מצטבר לפי ערך 1:25 (יום מחלה אחד על 25 ימי עבודה).
 • סטאז'רית בהריון- משבוע 22 להריון לא מבצעים תורנוית, אלא ובמידה והסטאז'רית מעוניינת להמשיך תורניות, מותנה באישור גניקולוג. רצוי להודיע על כך גם לאחראי סטאז'רים במחלקה אליה תגיעו שלא "יופתעו" שיש סטאז'ר אחד פחות בלוח התורנויות.
 • ערבי חג, הם ימי עבודה גם באם המחלקה הספציפית שבה אתם נמצאים אומרת לכם לא להגיע. בבתי חולים בהם מחתימים כרטיס, חשוב לדעת זאת כי בסוף החודש יורידו לכם על זה מהמשכורת או שתהיו חייבים שעות עבודה על ימים אלה לבית החולים.
 • לבוגרי חו"ל-  לקחת בחשבון שבסוף הסטא'ז ישנה תקופת המתנה לפנקס התמחות (בין 4-6 שבועות), בד"כ ארוכה יותר מאשר לבוגרי הארץ – כך שרצוי לתכנן את החופשה של החודש בהתאם.
 • לברר מראש על מחלקות שבהם אוהבים ללמד ויש יותר טיצ'ינג, במידה ויש אפשרות בחירה כמובן רצוי להגיע אליהן.
 • יש לדאוג למלא משוב אמיתי על כל מחלקה שבה הייתם. יש לעשות זאת דרך ועדת סטא'ז בבית החולים.
 • כל תורנות שווה כסף אחר, למשל: תורנות מיון שווה יותר מאשר תורנות מחלקה, תורנות שישי/שבת כמובן שווה יותר.
 • ככלל, רצוי לאחר החודש הראשון לגשת עם תלוש השכר למשאבי אנוש ולבקש הסברים על התשלומים, ערך תורנויות, הפרשות לקרן פנסיה וכו'.
 • בבתי חולים שבהם יש ימי סטאז'ר (חודשי/רבעוני), רצוי לא לבצע תורנות יום לפני כי בעצם מפספסים את היום וחבל.
 • ישנן מחלקות בהם ניתן לבצע תורנויות חצי- מהשעה 16:00 עד 23:00 לברר אילו מחלקות מאפשרות את זה בבית החולים שלכם. זו הזדמנות מצוינת לאלה שויתרו על אלקטיבים אבל עדיין רוצים להיחשף למחלקות מסוימות.
 • כדאי לבוא ולהכיר את המחלקה שבה מתחילים- כמה ימים לפני. לפגוש מתמחה ראשי או מנהל מחלקה. תמיד מרוויחים טיפוסים טובים וזה מרכך את הנחיתה.
 • לפני מעבר למחלקה חדשה, יש לבדוק למי יש לשלוח בקשות לתורנות לחודש הבא, בכדי שלא תגיעו למחלקה ותגלו ששיבצו אתכם לתורנויות באופן שרירותי.
 • קרן פנסיה- בבתי חולים מסוימים, לסטאזר'ים לא מפרישים לקרן פנסיה בחצי השנה הראשונה לעבודה, אלא אם יש לכם קרן פנסיה קודמת שהיא פעילה. לכן יש לברר זאת לפני תחילת העבודה ולהציג אישור על כך למשאבי אנוש.
 • כמו כן, בכל בית חולים יש נציג של קרן הפנסיה (איתה בית החולים עובד). לא חייבים להצטרף לאותה קרן שהם ממליצים אבל בד"כ מציעים תנאים טובים.
 • בכל מקרה ניתן להתייעץ עם היועץ הפנסיוני ולשמוע את מה יש לו להציע ולקבל הסבר כללי על קרנות פנסיה. אולי לחלק מכם, זה נשמע פחות רלוונטי כרגע אבל לעתיד רחוק יש לכך חשיבות רבה.
 • ניתן במהלך הסטאז' לבחור לקחת את חודש החופש בכל חודש נתון. קחו בחשבון, שאם תבחרו לקחת את החופש באמצע הסטאז', תנוכה המשכורת שלכם עבור אותו חודש בימי החופש החסרים לכם. בערך חודש לאחר סיום הסטאז' תקבלו משכורת נוספת עם הסכום שנוכה לכם מקודם.

כדאי לקרוא גם:

חוברות המידע לקראת הסטאז' ברפואה לבוגרי הארץ ובוגרי חו"ל

קישור למידע לגבי שינה יזומה בתורנות – ההיתרים הכללים החלים על העובדים במוסדות רפואיים https://bit.ly/2BzXieH קישור …