יום שני , 25 מרץ 2019

אסף הרופא

אחראית סטאז'רים בבית החולים-

ד"ר אורנה טל, סגנית מנהל בית החולים. לרוב מבקשת שיחה עם הסטאז'ר לאחר שהחל את הסטאז'. לא להלחץ. זה רק כדי להכיר אותנו.

אחראית סטאז'רים בפועל- אילנה וינשטיין, מחלקת הדרכה. מייל- IlanaV@asaf.health.gov.il. טלפון- 0577345577.

המשרד שלה נמצא במחלקת הדרכה שנמצאת בצמוד לסניף הדואר של בית החולים ומול כח אדם. תפגשו אותה לפני התחלת הסטאז' והיא תיתן לכם חוברת שתחיל מספרי טלפון/ מיילים של כל האנשים שאתם זקוקים להם בבית חולים במהלך הסטאז'- אחראי תורנויות וכו.

אחראית בכח אדם- תיקי צקירר. tikiz@asaf.health.gov.il. 08-9779571. מאוד עוזרת. תפנה אתכם למקום הנכון ותקשיב לכל המרמור שהצטבר.

אתר בית החולים:

http://www.assafh.org/Pages/default.aspx

ליאורה- מחשוב. אחראית על הזנה של התורנויות שלנו. אליה מביאים אישורי מחלה, אישורי מילואים. עד החמישה לכל חודש חייבים להביא אליה את הטופס נוכחות חתום על ידי מנהל המחלקה שבה עבדת חודש קודם. זה אומר שצריך ביום-יומיים הראשונים כל חודש להגיע ולקחת ממנה את הדפי נוכחות. מאוד חשוב לנהל רישום מדויק של ימי תורנות, ימי חופש, ימי חופש חלופי וימי מחלה כדי לכתוב הכל אחר כך בדו"ח נוכחות. בנוסף, אם שכחתם להחתים כרטיס ונזכרתם בזה בהקדם, חשוב שתרשמו לעצמכם מתי נכנסתם/ הלכתם כדי שתוכלו להשלים בצורה יעילה את הדו"ח. אל תבהלו כשמקבלים את הדו"ח כי למשל אחרי תורנות המחשב לא קולט שאתם הולכים הביתה ולפעמים צריך לרשום שזה יום אחרי תורנות. כנ"ל על יום חופש חלופי. בנוסף, אם ראיתם שיש בעיה עם תלושי המשכורת (וכדאי פעם בכמה זמן לשבת ולעבור עליהם כדי לוודא שאתם מקבלים את הכסף שלכם), היא יכולה לעזור אם הבעיה קשורה לתורנויות, טעות בהקלדה של תורנות חול/ שישי/ שבת, תורנות חסרה.

לבנה- מדור שכר. אחראית על השכר שלנו. ניתן לפנות אליה בכל שאלה. אם עדכנתם משהו אצל ליאורה, לכו תעדכנו גם את לבנה כדי שהיא תוודא שזה קורה.

חודשי הסטאז':

פנימית- לאחר שסטאז'ר צובר וותק של חודשיים במחלקות הפנימיות, לא משנה באיזה שלב במהלך הסטאז', הוא עובר לבצע תורנויות במחלקה במקום בחדר המיון. התשלום הוא עדיין לפי תעריף של תורנות מיון. הסטאז'ר נמצא במחלקה לבד, בלי מתמחה, ואמור לקבל גיבוי מהמתמחה שנמצא במחלקה הפנימית ממול ומהכונן. המחלקה בה הסטאז'ר נמצא פתוחה לקבלת חולים בדיוק כמו שאר המחלקות, כולל חולים מונשמים וחולים לא יציבים. בחודשים ינואר עד מרץ 2015 אישרה הנהלת בית החולים תוספת תקציב המאפשרת לסטאז'רים המבצעים תורנויות נוספות להשתבץ כסטאז'ר שני במחלקה פנימית. מדיווחים שקיבלנו מסטאז'רים הדבר מקל מאוד על העבודה במהלך התורנות. התחדשות התקציב היא עניין שנקבע מחדש כל חודש ע"י הנהלת בית החולים, אנו מבטיחים לעדכן.

כירורגיה- חודשיים. 4 תורנויות מחלקה. בעיקר קבלות, דמים בבוקר ושוטף במחלקה. יכול להיות שהחל מהתקופה הקרובה יהיה אפשרי לבצע תורנויות מחלקה על תקן רופא כדי לראות איך זה. הדבר יעשה בימים שבהן המחלקות מקבלות חולים פעילים כך שיש עוד שני מתמחים שנמצאים בבית החולים לסייע כמובן. במהלך החודשים האלה למחלקה יש בעיה עם החסרת ימים בשל תורנויות פנימית (יום לאחר תורנות) והם לא כל כך אוהבים שסטאז'רים לוקחים תורנויות נוספות בחטיבה הפנימית במהלך הזמן הזה. אם אתם ממש רוצים בכל זאת, תשתדלו לבצע אותם בסופי שבוע ובכל אופן שימו לב כשאתם לוקחים ימי חופש חלופיים שאתם לא משאירים סטאז'ר לבד במחלקה ביום כלשהו כי יש הרבה עבודה וזה מאוד מורגש. שני ימי שישי כל חודש.

ילדים- חודשיים – אחראית סטאז'רים בילדים היא ד"ר אורית רובינשטיין. 4 תורנויות במיון ילדים כל חודש. חודש במחלקה ועוד חודש שיכול להיות באשפוז יום, טיפול נמרץ ילדים, מיון, נוירולוגית ילדים. אפשר להתחלק עם אנשים בסבב ב-2 מיקומים. בחודש של המחלקה, הם מאוד נוקשים על ההגעה כי אחרת יש בעיה עם אישור של הסטאז' בשל פרוטוקולים של משרד הבריאות. לרופאה האחראית על הסטאז'רים קוראים ד"ר ציפי שלם. אותו כנ"ל לגבי תורנויות נוספות בחטיבה הפנימית. בוקר שישי אחד כל חודש.

מיון כירורגי/ אורתופדי- בבקרים מאיישים את המיון רופאים בכירים. בניגוד לרוב בתי החולים, הסבב מיון באסה"ר הוא במיון הכירורגי/ אורתופדי ככה שיוצא קצת לתפור, לעשות גבס ולראות מקרים כירורגים וטראומות. תורנויות מתבצעות במיון הכירורגי/ אורתופדי. יום שישי אחד במהלך החודש.

חודש הרדמה/ טיפול נמרץ- חצי חודש מבוצע בהרדמה וחצי בטיפול נמרץ. הרופאים מאוד שמחים ללמד ובעלי ידע רב.

חודשי אלקטיבים- אם תבחרו לעשות חודש אלקטיב בחוץ, תחויבו לעשות 2 תורנויות בחזרה בבית החולים בחטיבה הפנימית. אם אתם דרך קבע עושים תורנויות מעבר למכסה הרגילה (מעבר לארבע שהן חובה), ניתן לנסות לדבר עם אחראי תורנויות ולידע אותו מראש לגבי כוונתכם לעשות אלקטיב מחוץ לבית החולים והוא ינסה להמנע מלתת לכם תורנויות באותו החודש. אז ניתן לעשות את התורנויות כולן במחלקת האלקטיב. לפי החלוקה הנוכחית- אנחנו לא אמורים לעשות ימי שישי באלקטיב. אם המחלקה שבחרתם מקיימת פעילות בימי שישי, אתם אמורים לקבל שעות נוספות. בעיקרון על החודשים שעושים אלקטיבים מקבלים תשלום על תורנויות מחלקה (שזה לפי רוב מה שעושים באלקטיב).

חודש חופש- מי שרוצה, ניתן לעשות בחודש החופש תורנויות וכך להרוויח מעבר לשכר בסיס.

מידע חשוב-

ימי חופש חלופיים- מגיעים על כל תורנות שישי או תורנות שבת שקדמה לא עבודה בבוקר יום שישי או תורנות ביום חמישי ואז ביום שבת. היום חופש החלופי יכול להלקח (בתאום עם המחלקה כמובן) בכל יום, לא חייב להיות באותו שבוע.

ימי מחלה/ מילואים- עד 30 בשנה.

ימי הצהרה- שניים בשנה.

ימי בחירה- ערבי חג וצומות שאינם שבתונים. עד 2 בשנה.

החתמת כרטיס- לבקש מתיקי שתרשום לכם את המספר פלאפון  בשירות של החתמת הכרטיס הטלפונית. כעיקרון- המספר הוא *006 אבל אם זה לא עובד, תנסו 0505005006. יש גם אפליקציה ויש גם את הגרסה הישנה- להחתים כרטיס.

כדאי לקרוא גם:

שביתה כללית של ציבור הרופאים בתאריך 11.8.16 יום ה'

לכלל ציבור הסטאז'רים לרפואה שלום רב, ביום חמישי 11/8 הכריזה ההסתדרות הרפואית על שביתה כללית …